ORLEN ePuchar Polski – wracają esportowe rozgrywki dla klubów piłkarskich!

Polski Związek Piłki Nożnej ma przyjemność ogłosić organizację ORLEN ePucharu Polski – trzeciego sezonu esportowych rozgrywek dla klubów piłkarskich. W turnieju w grze EAS FC 24 będą mogły wziąć udział wszystkie kluby piłkarskie w Polsce – nawet z najniższych klas rozgrywkowych. Uczestnicy turnieju będą walczyli o awans na turniej finałowy ORLEN ePucharu Polski, podczas którego do wygrania będą karty paliwowe ORLEN o wartości 8000 złotych, a najlepsi zostaną powołani na zgrupowanie reprezentacji Polski w eFutbolu!

RozgrywkiORLEN ePucharu Polskito rywalizacja w piłkarskiej grzeEA SPORTS FC 24, a turniej dedykowany jest wszystkim drużynom piłkarskim w Polsce, począwszy od Ekstraklasy po najniższe klasy rozgrywkowe. Do wzięcia udziału zapraszamy również drużyny z Centralnej Ligi Juniorów, lig kobiecych, futsalu, beach soccera, a także szkoły i akademie piłkarskie. W poprzednich sezonach rozgrywek na wirtualnych boiskach zagrało udział ponad200 drużyn!

Udział wORLEN ePucharze Polskito szansa na zaprezentowanie umiejętności w barwach swojego ukochanego klubu wśród społeczności esportowej. Zwycięzcy rozgrywek online zostaną zaproszeni do udziału wturnieju finałowym, podczas którego powalczą o karty paliwowe ORLEN o łącznej wartości8000 złotych, a także powołanie na zgrupowanie selekcyjnereprezentacji Polskiw eFutbolu.W celu zagwarantowania równych szans dla wszystkich zawodników, każdy uczestnik będzie grał reprezentacją Polski! Każdy klub może samodzielnie wskazać swojego reprezentanta, którym może być piłkarz, kibic czy pracownik klubu.

ORLEN ePuchar Polski to droga do reprezentacji Polski!

Turniej w grzeEASPORTS FC 24odbędzie się w trybie meczów towarzyskich z uśrednionymi statystykami (OVR 95) korzystając wyłącznie zreprezentacji Polski, a pojedynki będą rozgrywane w formacie indywidualnym1vs1. W kwalifikacjach kluby zagrają w jednej wielkiej grupie w systemie szwajcarskim w wariancie esportowym, a pojedynki będą odbywały się w formacie jednego meczu.

RozgrywkiORLEN ePucharu Polskizostały podzielone natrzy etapy:

• Kwalifikacjeto pierwszy etap internetowy, w którym wszystkie kluby będą grały w jednej grupie w systemie szwajcarskim w wariancie esportowym. Trzy porażki będą oznaczały koniec kwalifikacji dla klubu;
  • Play-offto drugi etap internetowy, w którym najlepsze zespoły z całego kraju zmierzą się w drabince pucharowej o awans na turniej finałowy. Tutaj walka będzie toczyła się o czterymiejsca w turnieju finałowym;
  • Finałyto trzeci etap rozgrywek dla 4 najlepszych klubów, który będzie rozgrywany „na żywo” (offline) – podczas transmisji zostaną pokazane dwa półfinały, finał oraz mecze o trzecie miejsce.

Najważniejsze daty:

• 18.12.2023r. (do godziny 10:00) – termin zgłoszeń dla klubów chcących wziąć udział w rozgrywkach;
  • 19.12.2023r. 18:30– 1. etap ORLEN ePucharu Polski – Kwalifikacje;
  • 21.12.2023r. 18:30 – 2. etap ORLEN ePucharu Polski – Play-off;
  • 27.12.2023r. – 3. etap ORLEN ePucharu Polski – Finały.

ZAPISY: Tylko klub może zgłosić danego zawodnika jako swojego reprezentanta. Na adresy kontaktowe klubów piłkarskich przekazane zostały mailowo informacje na temat turnieju oraz szczegóły dot. zapisów. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy (efutbol@pzpn.pl) lub telefoniczny (+48 506 946 013) z koordynatorem turnieju.

PZPN eFutbolto projekt wspierający rozwój piłki nożnej i utrzymuje zainteresowanie tą dyscypliną wśród fanów gier komputerowych i konsolowych. W gry piłkarskie grają codziennie tysiące młodych ludzi w Polsce, których zapraszamy do aktywności fizycznej i tworzenia społeczności piłkarskiej w naszym kraju. Reprezentacja Polski w eFutbolu zdobyła tytuł wicemistrzów Europy oraz wicemistrzów świata. Więcej szczegółów dotyczących projektu można znaleźć na kanałachŁączy nas eFutbolw mediach społecznościowych (Facebook,Instagram,X).

Regulamin:

regulamin_orlen_epucharu_polski_06122023.pdf